daruj.se
eutanazie.cz

23. 1. 2020

NEZISKOVKOU ROKU 2019 HOSPIC V PRACHATICÍCH

V úterý 14. 1. 2020 získal prachatický Hospic sv. Jana N. Neumanna titul „Neziskovka roku 2019“ v kategorii Cena veřejnosti.

Titul Neziskovka roku vyhlašuje a organizuje Nadace rozvoje občanské společnosti. Výsledky byly představeny při slavnostním večeru v pražské Malostranské besedě a ocenění obdržely nejlépe vedené organizace ve třech kategoriích (malá, střední, velká neziskovka) a v Ceně veřejnosti. Právě posledně jmenovanou cenu obdržel Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. jako výsledek hlasování veřejnosti z celé České republiky. Takřka za patnáct let svého působení tato obecně prospěšná společnost vybudovala a provozuje v Prachaticích stejnojmenný lůžkový hospic, Domov Matky Vojtěchy (zařízení pro osoby s Alzheimerovou chorobou v nejtěžší fázi tohoto onemocnění), Domácí hospic sv. Veroniky v Českých Budějovicích, Domácí hospic sv. Markéty ve Strakonicích a Domácí hospic sv. Jakuba v Prachaticích. Ve svých zařízeních dopřála důstojné umírání několika tisícům pacientů.​

16. 1. 2020

Zdravotní sestřička / bratr do týmu

Smyslem naší práce je být nápomocni nemocným v jejich posledních chvílích života u nich doma.

Hledáte-li tuto smysluplnou práci, nebojte se rozhodnout. Těšíme se na Vás.

Volat můžete na tel.: 732 182 466 nebo piště na e-mail: info@hospicjakub.cz

14. 1. 2020

Hledáme nové kolegy do týmu - zkuste udělat dobrou změnu!

28. 11. 2019

Radost v podobě hospicového kalendáře na rok 2020

Chcete udělat jedním skutkem dvojitou radost? Kupte svým blízkým nástěnný kalendář na rok 2020 (velikost A4). Všechny fotografie v něm pocházejí z krásného hospicového parku. Z každého prodaného kalendáře půjde zisk 65,- Kč na nákup pomůcek pro pacienty hospice.
K dostání na recepci hospice nebo můžete objednat na e-mailu: recepce@hospicpt.cz
Cena 150,- Kč + poštovné.

28. 11. 2019

Stále hledáme všeobecnou zdravotní sestřičku do týmu

21. 10. 2019

Domácí hospic sv. Jakuba se zúčastnil Veletrhu sociálních služeb v Prachaticích

V Národním domě v Prachaticích pořádalo Město Prachatice Veletrh sociálních služeb, kterého se účastnily jak sociální, zdravotní, tak i doprovodné služby působící na Prachaticku.

Domácí hospic sv. Jakuba se na zde představil jako nejnovější středisko Hospice sv. Jana N. Neumanna, o.p.s., vedle již fungujícího Domova Matky Vojtěchy a Hospice sv. Jana N. Neumanna.

Zodpovídaly jsme dotazy příchozích návštěvníků, kolegů z jiných služeb,...

Bc. Štěpánka Válková

vedoucí Domácího hospice sv. Jakuba

10. 10. 2019

Domácí hospic sv. Jakuba se představil ve Vimperk

V Městském kulturním středisku ve Vimperku jsme se 8.10.2019 představili veřejnosti jako jedna ze služeb působících i na Vimpersku. Tohoto setkání se účastnilo na 20 poskytovatelů sociálních i jiných služeb.

Bc. Štěpánka Válková

vedoucí Domácího hospice sv. Jakuba

10. 10. 2019

Hledáme zdravotní sestřičku do týmu

17. 9. 2019

Slavnostně jsme otevřeli náš nejmladší domácí hospic

V úterý 10. září 2019 jsme za krásného slunečného počasí přestřihli pásku a tím jsme slavnostně zahájili provoz.

Malé slavnosti předcházel Den otevřených dveří, který začal týž den od 9 hodin. Bylo hezké, že možnost podívat se do nově vzniklého zařízení využilo velké množství návštěvníků. Byli mezi nimi odborníci, zvědavci, náhodní kolemjdoucí i příbuzní možných klientů. Zajímavou návštěvou byli děti majitelů domu, kteří v něm bydleli spolu s rodiči v období let 1947 – 1964. Do svého rodného domu se přišli podívat s obavami, po neuvěřitelných 55 letech. Došlo na milé, dojemné vzpomínání, u kterého nechyběly ani slzičky. Návštěvníci přáli pracovníkům nového hospice hodně sil při tak záslužném poslání.

Den se překlenul do odpoledních hodin a za přítomnosti významných hostů z řad akademického prostředí, zástupců samospráv, členů správní a dozorčí rady Hospice, kolegyň z lůžkového Hospice sv. Jana N. Neumanna, Domácího hospice sv. Veroniky z Českých Budějovic, Domácího hospice sv. Markéty ze Strakonic, lékařů a dalších hostů, byla slavnostně přestřižena páska.

Samotnému přestřižení pásky předcházelo malé houslové zklidnění v podání Slávky Tomešové.  Úvodního slova se postupně zhostili PaedDr. Jan Klimeš, místostarosta města Prachatice, Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., děkanka Zdravotně sociální fakulty JČU, Bc. Štěpánka Válková, vedoucí Domácího hospice sv. Jakuba, PhDr. Mgr. Robert Huneš, MBA, ředitel Hospice sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. a P. Mgr. Petr Plášil prachatický vikář. Ten po přestřižení pásky požehnal všem lidem a novému domu Domácího hospice sv. Jakuba.

Následně pak slavnost také pokračovala prohlídkou nových prostor hospice a neformálním setkáním přítomných hostů při malém občerstvení. Toho se velmi dobře zhostili studenti – kuchaři číšníci Střední školy Nerudova Vimperk, pracoviště Prachatice pod vedením vedoucího učitele odborného vzdělávání. Za což jim velmi děkujeme.

Slavnost je minulostí a v Horní ulici 138 v Prachaticích jsme připraveni Vám pomoci v nelehkých chvílích života vašeho blízkého.

14. 9. 2019

Přijďte se podívat, seznámit se, ...

9. 8. 2019

Již brzy zahajujeme službu

V této budové na vás čeká hospicový tým, který vám bude nápomocen

v nelehkých chvílích života vašeho blízkého.

17. 7. 2019